
Šiandien labiausiai paplitęs grindų šiltinimo būdas – mineraline vata ar putplasčiu. Šie metodai turi daugybę bendrų trūkumų netgi specialistui atliekant darbus pagal visas taisykles:
Didelio medžiagų kieko, reikalingo šilumos izoliavimui, atvežimas pareikalaus nemažų išlaidų;
Montavimo darbai truks pakankamai ilgai, o jų metu medžiagas reikės sandėliuoti ir saugoti nuo lietaus ir drėgmės;
Montuojant šias šiltinimo medžiagas susidaro plyšiai;
Minėtosios medžiagos tvirtinimo vietose susiformuoja šalčio tilteliai;
Būtina papildomai įrengti garus izoliuojantį sluoksnį, kuomet yar naudojamos izoliacinės medžiagos, sugeriančias drėgmę, kas gerokai trumpina jų fonkcionavimo laiką.
Grindys – bet kurios patalpos pagrindas. Būtent su grindimis žmogaus kūnas kontaktuoja dažniausiai ir šaltos grindys sukelia nemalonius pojūčius.
Visi žino kaip sakoma patarlėje: “Laikyk kojas šiltai, galvą – šaltai”. Ir juk iš tikrųjų, jeigu namo grindys šaltos, namuose nesijaučiame jaukiai. Be sukeliamo akivaizdaus diskomforto, nešiltintos grindys turi ir kitą svarbų trūkumą – per jas netenkama mažiausia 20% bendro pastato šilumos kiekio, o to rezultatas – padidėjusios šildymo išlaidos.
Naujasis šiltinimo būdas purškiamu putų poliuretanu (PPU) – visų šių trūkumų neturi.
Poliuretanas – tai naujos kartos šiltinimo medžiaga. Medžiaga purškiama ant paviršiaus, o tai yra neginčytinas privalumas, lyginant su visomis kitais būdais montuojamomis šilumą izoliuojančiomis medžiagomis, kadangi purškimas užtikrina besiūlę, vientisą termoizoliacijos dangą.
Grindų šiltinimui naudojant purškiamą putų poliuretaną, nesusidaro siūlė, be to šis metodas turi daug ir kitų privalumų:
Šiltinimo darbai atliekami itin greitai (dviejų žmonių brigada vos per 8 valandų pamainą išpurškia putų poliuretanu plotą, siekiantį iki 300m2);
Putų poliuretanas pasižymi labai mažu šiluminio laidumo koeficientu (λPPU = 0,022), taigi šiltinimo medžiagos sluoksnio storis gali būti vos 50-100 mm. Vadinai, taupomas naudingas paviršiaus plotas;
Putų poliuretanas yra nelaidus drėgmei ir garams, todėl nebereikalinga jokia papildoma garų izoliacija;
PPU užkerta kelią kondensato susidarymui;
Putų poliuretanu galima šiltinti gyvenamojo namo arba kotedžo grindis tiek iš vidaus, tiek iš išorės (po grindimis), jei patalpų po grindimis aukštis ne mažesnis kaip 80 cm;
Putų poliuretano galiojimo laikas – 30 metų.
Grindų šiltinimas purškiamu putų poliuretanu – tai greitas, ekologiškas ir ilgalaikis metodas. Putų poliuretanas nepūva, o jame nesidaugina mikroorganizmai, tokie kaip pelėsiai ar grybeliai. PPU dėl jo patvarios struktūros (nesubyra į granules bei nesiskaido į pluoštus) nemėgsta graužikai.
Purškiamu PPU šiltinant betonines grindis, taupomi hidroizoliacijos įrengimo kaštai. Tiksliau, ji tampa nebereikalinga, nes putų poliuretanas nelaidus vandeniui. Kadangi PPU tankis yar didelis (siekia 30-70 kg/m3), pasluoksnį galima pilti tiesiogiai ant jo, o šiurkštus PPU paviršius pagerina sukibimą.
Būtina paminėti ir nemažiau svarbų veiksnį, lydintį gyvenančiuosius tiek butuose, tiek nuosavuose namuose – triukšmą. Purškiamas putų piliuretanas šią problemą išsprendžia. PPU struktūra leidžia ženkliai sumažinti triukšmą šia medžiaga apdorotose patalpose.
Noredami gauti daugiau informacijos skambinkite arba rašykite mums.