+370 669 93 999vytautas@siltinimoputos.ltSandarus šiltinimas poliuretanu efektyviausias ir ilgaamžiškiausias apšiltinimo būdas | Rašykite arba skambinkite mums

Pamatų ir cokolio šiltinimas

Kodėl būtina šiltinti pamatus?

Ar Jums kyla klausimas, kas gi galėtų sunaikinti, atrodytų, tvirtus ir ilgaamžius namo pamatus iš betono? Didžiausią grėsmę sukelia vanduo. Dėl temperatūros kaitos tarpusezonį ir žiemą gruntiniai vandenys tai užšąla, tai vėl atitirpsta, taip sukeldami statinio pagrindą ypatingai stipriai veikiančias apkrovas. Neįrengus išorinės statinio pamatų hidroizoliacijos ar neapšiltinus jų iš išorės, anksčiau ar vėliau veikiant drėgmei atsiras įtrūkimai.

Siekiant to išvengti, pakanka pasirūpinti keliomis gan paprastomis priemonėmis:

Nukloti drenažą gruntiniams vandenims, jeigu žemės ploto dirvožemis labai drėgnas;

Suformuoti drenažinį smėlio sluoksnį ne mažesnį kaip 1 m, klojant pamatus;

Po grindimis įrengti ventiliaciją bei vėdinamąsias angas;

Visą pamatų perimetrą padengti kokybiška hidroizoliacija ir šiltinimo medžiagos sluoksniu

Pamatai — kiekvieno pastato bei statinio pagrindas, tiek nuosavų namų, tiek ir kotedžų. Eksploatavimo metu pamatus veikia ne tik išorinė apkrova, tačiau ir paties statinio svoris. Būtent dėl šios priežasties pamatams skiriamas ypatingas dėmesys, dirbama negailint nei laiko, nei pinigų.  Laiku nepasirūpinus namo cokolio hidroizoliacija bei šiltinimu, neapsaugojus nuo agresyvaus įvairių išorės veiksnių poveikio, net pati tvirčiausia konstrukcija neilgai trukus praras savo  patvarumą ir patikimumą.

 

Taip pat pražūtingai pamatus veikia ir vasarą bei rudenį permirkęs, o žiemą įšalęs ir išsiplėtęs gruntas. Virsdamas ledu gruntas veikia statinius aukštu slėgiu, siekiančiu net iki 10 000 kg/m2. Pavasarinis atlydys tik sustiprina problemą – atitirpdamas dirvožemis nusėda. Netgi pakankamai storas drenažinis sluoksnis nėra reikiamai efektyvus.

Dėl išsiplėtusio grunto pakinta statinio geometrija, atsiranda smulkūs įtrūkimai, perkrypsta durys bei langų rėmai. Tik pamatų šiltinimas prailgina namo eksploatacinį periodą ir padeda išvengti grunto įšalimo.

Namo cokolio šiltinimas sumažina šilumos nuostolius ir saugo jį nuo irimo!

Apie cokolio šiltinimą visų pirma susimąsto tie, kurie siekia patikimai apsisaugoti nuo dirvožemio įšalo. Vis dėlto  toks pat svarbus vaidmuo tenka ir šilumos sąnaudų mažinimui. Remiantis statistikos duomenimis, būtent per namo pamatus netenkama iki 15% šilumos energijos.

Pasirūpinti namo šiltinimu reikia dar jo statybos metu, renkantis  medžiagą ne tik pasižyminčia žemu šiluminiu laidumu, bet ir atsparumu drėgmei bei agresyvios aplinkos poveikiui. Visomis šiomis savybėmis pasižymi kietasis poliuretanas – medžiaga purškiama tiesiai ant pamatų, neformuojant siūlių. Tokiu būdu taupomos lėšos, kadangi nebereikia jokių papildomų tvirtinimo elementų.

Pamatų šiltinimas purškiant juos putų poliuretanu (PPU) iš išorės turi daugybę svarių privalumų:

PPU  suformuoja vientisą monolitinę dangą be siūlių ar sujungimų per visą pamatų paviršių;

Techninės galimybės neribotos – galimas bet koks dangos storis;

Pamatų šiltinimo darbai atliekami itin operatyviai ir greitai: per vieną pamainą padengiama iki 300 m2;

Putų poliuretanas — ekologiškai nekenksminga medžiaga, nepalaikanti degimo proceso;

Kadangi ši medžiaga nereikalauja jokio papildomo netvirtinimo, joje nesusidaro šalčio tilteliai;

Putų poliuretanu galima lengvai padengti įvairių formų pamatus iš įvairiausių medžiagų (išlietus, mūrinius, blokinius ir t.t.);

100% užsandarinamos visos siūlės bei plyšiai;

Medžiaga pasižymi geru sukibimas su visomis statybinėmis medžiagomis;

Laiku apšiltinę pamatus iš išorės, apsaugosite juos nuo destruktyvaus vandens bei šalčio  poveikio ir užkirsite kelią grybelio bei pelėsių atsiradimui.

Noredami gauti daugiau informacijos skambinkite arba rašykite mums.

Susisiekite su mumis

Atsiųskite mums laišką ir mes susisieksime su Jumis.